Vinç, vinc, ankara, ankara vinç, ankara vinc,ivedik vinç, ivedik vinc,Vinç İmalatı,Vinç Tamir Bakım ve Montajı,Vinç Elektrik Panosu,Mobil Vinç Hizmetleri,Arabalı Vinçler,Monoray Vinçler,Çift Kiriş Gezer Köprülü Vinçler,Portal ve Yarı Portal Vinçler,Bara Sistemi,Uzaktan Kumandalı Sistemler,İnvertör Sistemler,Pergel Vinç

PORTAL VİNÇ

Portal vinçler, genellikle açık alanlarda tercih edilen vinç tiplerdir. Köprülü vinçlerden ayrılan noktası portal köprüsünün ileri-geri hareketini yukarıda bulunan yürüme yolları vasıtasıyla değil, zeminde bulunan yürüme yolları vasıtasıyla yapılmaktadır.

Bir diğer fark köprünün portal ayakları olarak tabir edilen ayaklar üzerinde bulunmasıdır. Portal vinçler Portal vinç ve yarı portal vinç olmak üzere ikiye ayrılır.

Portal vincin her iki baçağı da zeminde bulunan yürüme yolları üzerinde hareket eder. Açık alanlarda vincin her iki yanada herhangi bir yapının bulunmadığı alanlarda tercih edilir.

YARI PORTAL VİNÇ

Yarı Portal vinçlerde, portal vincin bir bacağı zeminde bulunan yürüme yolu üzerinde diğer bacağı bir yapının veya direklerin üzerinde bulnan bir yürüme yolu üzerinde hareket eder. Genellikle portal vincin bir bacağı mevcut bir binaya montaj edilen bir yürüme yolunda hareket edecek şekilde yapılandırılır.